Субота, 20.04.2024, 18:56
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Про селище Ставище [1]
Символіка [2]
Історія [6]
Про район [3]
Міні-чат
 Каталог статей
Головна » Статті » Ставищенщина » Про район

У категорії матеріалів: 3
Показано матеріалів: 1-3

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Ставищенський район - один із південних районів Київської області з адміністративним центром смт Ставище. Територію району перетинають автомобільні шляхи: державного значення Київ - Одеса, обласного значення - в напрямку Тетієва, Володарки. Ставищенщина має давню історію періоду Київської Русі IX - ХIII ст., поселення слов’ян в селах Торчиця, Стрижавка, Винарівка. У кінці XVI ст. на землях Білоцерківського старости виникло на ті часи велике місто Любомир, яке було розорено кримськими татарами, а окремі села, розташовані на каскаді ставків, яких на 20 верст було сто, дали назву Ставище.

Про район | Просмотров: 782 | Добавив: admin | Дата: 30.05.2018 | Коментарі (0)

Ставищенський районСтавищенський район - один із південних районів Київської області з адміністративним центром смт Ставище. Територію району перетинають автомобільні шляхи: державного значення Київ - Одеса, обласного значення - в напрямку Тетієва, Володарки.
Ставищенщина має давню історію періоду Київської Русі IX - ХIII ст., поселення слов’ян в селах Торчиця, Стрижавка, Винарівка. У XVII ст. на землях Білоцерківського старости виникло поселення, розташоване на каскаді ставків, яких на 20 верст було сто, отримало назву Ставище.
Археологічні пам’ятники в районі знайдено біля сіл Винарівка і Торчиця (ці поселення відносяться до 7-5 тисячоліття до н.е), а також залишки давньоруського городища 10-13 століття знайдено біля села Антонівка. На околиці села Торчиця знайдено городище торцьких племен, воно відноситься до 9-10 століття. Козаки Ставищенщини брали участь у визвольницький війні 1648- 1654 років. В Ставище неодноразово бував Богдан Хмельницький. За народними переказами, у с. Сухий Яр побував Іван Гонта.

Про район | Просмотров: 9110 | Добавив: admin | Дата: 02.07.2008 | Коментарі (3)

Ставищенський район розташований в південно-західній частині Київської області в межах Придніпровської височини правобережного лісостепу України. Район межує : на півдні і південному сході – з Жашківським районом Черкаської області; на південному заході – з Тетіївським, на півночі – з Білоцерківським , на північному заході – з Володарським, на північному сході – з Таращанським районами Київської області.

Територію району перетинають автомобільні шляхи державного значення: Одеса – Київ, протяжністю 22 км та обласного значення в напрямках Володарки, Тетієва, Таращі – 37 км.

Ставищанський район має давню історію. Про це свідчать знахідки знарядь праці періоду неоліту. А численні кургани, курганні групи та поселення є підтвердженням культури і життєдіяльності в давньоруські часи. У період Київської Русі поряд з слов`янами тут проживали племена торків, берендеїв, горних клобуків, які охороняли південні рубежі держави.

В літописах ІХ-ХІІІ ст. згадуються найдавніші поселення району, на території яких знаходяться сучасні села району: Торчиця, Винарівка, Стрижавка.

Про район | Просмотров: 5126 | Добавив: admin | Дата: 20.06.2008 | Коментарі (6)

Форма входу

Пошук
Рекомендуємо
Україна інкогніта_ Архівний відділ РДА ФК "Хілд-Любомир" Телерадіокомпанія "Грант" Ставищенські стайні Ставищенський музей Ставищенська бібліотека
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0