Субота, 20.04.2024, 19:29
Ставище і Ставищенщина
ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії каталога
Ставищенське козацтво [24]
Громадські організації [16]
Політичні партії [5]
Про ОСББ [0]
Міні-чат
 Каталог статей
Головна » Статті » Громадське життя » Ставищенське козацтво

Чинний статут ГО "Ставищенське козацтво"
Статут ГО "Ставищенське козацтво"

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ, ІДЕЙНІ ЗАСАДИ, МЕТА І ЗАВДАННЯ.

         1.1. Громадська організація „Ставищенське козацтво” – місцева громадська організація, спадкоємець і продовжувач ідейних, духовних і моральних засад українських козаків, їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій козацтва.
 Громадська організація „Ставищенське козацтво” - є об'єднанням громадян для задоволення та захисту своїх законних, соціальних, національно-культурних, творчих, освітніх, наукових, оздоровчих та спортивних інтересів і являється добровільною, незалежною, добродійною, позапартійною громадською організацією.
Громадська організація „Ставищенське козацтво” -  правонаступник історичних гілок cтавищенського козацтва, які діяли на засадах відновлення незалежності України та її розбудови.

        1.2. Громадська організація „Ставищенське козацтво” у своїй діяльності керується Конституцією України, указами Президента України, чинним законодавством України, цим Статутом, визнаними Україною нормами міжнародного права, українськими козацькими звичаями і традиціями, які не суперечать законам України.

        1.3. ГО „Ставищенське козацтво” – набуває статусу юридичної особи з моменту її реєстрації.                                                                                           ГО”Ставищенське козацтво” є юридичною особою, має поточні та валютні рахунки в банках, печатку та штампи із своїм найменуванням, відповідну звичаям і традиціям атрибутику, символіку, зразки яких затверджуються Радою ГО ”Ставищенське козацтво” та реєструються у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
ГО”Ставищенське козацтво” може від свого імені укладати договори, набувати майнові та повязані з ними немайнові права, нести обовязки,бути позивачем та відповідачем в суді.   

        1.4. Статут ГО „Ставищенське козацтво” є єдиним та загальнообов`язковим для підрозділів, які входять до складу Ставищенського козацтва.

        1.5. ГО „Ставищенське козацтво” має свою атрибутику і символіку:
прапори, булаву, бунчук, гімн, марш, перначі  отаманів, тростина судді, перо і каламар писаря, литаври,  емблеми, а також посвідчення та службові книжки козаків єдиного зразка, однострії єдиного зразка, єдині козацькі військові звання, козацькі відзнаки, нагороди та інше.

        1.6. Мовою діловодства в ГО „Ставищенське козацтво” є українська мова.

        1.7.ГО „Ставищенське козацтво” функціонує згідно адміністративно-територіального поділу. Діяльність ГО „Ставищенське козацтво” поширюється на території Ставищенського району Київської області, де створені підрозділи  козацтва відповідно до статуту ГО „Ставищенське козацтво”.                              

        1.8. ГО „Ставищенське козацтво” взаємодіє з державними установами, політичними партіями та громадськими організаціями України, що стоять на засадах національного державотворення, сприяють відродженню та розвитку Українського козацтва; розвиває співробітництво з козацькими громадами всього світу.

       1.9. ГО ”Ставищенське козацтво” працює на благо і добро українського народу й Української Самостійної Держави задля миру, громадянської злагоди на території України, єдності українського суспільства з метою розвитку і зміцнення демократичної і правової Української держави.
          ГО „Ставищенське козацтво” вважає можливим індивідуальне членство козаків, що є громадянами України, в політичних партіях тільки національно-державницького спрямування, програмова та статутна діяльність яких спрямована на утвердження та зміцнення Української державності, захист суверенітету і територіальної цілісності України, послідовне відстоювання національних інтересів українського народу.

        1.10. ГО „Ставищенське козацтво”  через співпрацю взаємодіє з політичними партіями, висуває своїх членів на вибори до представницьких органів влади усіх рівнів та управління державою у відповідності до загального виборчого права та чинного законодавства України.

        1.11. ГО „Ставищенське козацтво” історично належить до українського православ`я, виступає за співробітництво традиційних українських християнських церков, які стоять на засадах відродження, розбудови та розвитку національної державності України, її самостійності та незалежності і члени яких готові стати на захист територіальної цілісності України.


2. МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ  ГО ”СТАВИЩЕНСЬКЕ КОЗАЦТВО”

2.1. Метою діяльності ГО „Ставищенське козацтво” є:
·     сприяння органам державної влади та місцевого самоврядування у розбудові України як суверенної та незалежної, демократичної, правової держави;
·     відродження української, за своєю суттю - козацької нації, українських козацьких звичаїв і традицій, української національної ідеї;
·     захист політичних, економічних, культурних т а історичних здобутків українського народу, участь у забезпеченні його духовного і матеріального добробуту, морального і фізичного здоров`я, відродженні, утвердженні і розвитку української мови і культури.

3. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ГО „СТАВИЩЕНСЬКЕ КОЗАЦТВО”
 
        3.1. Основними завданнями ГО „Ставищенське козацтво”  є:
·     взаємодія з органами влади по формуванню державної політики у сфері відродження та розвитку історичних, патріотичних, господарських та культурних традицій Українського козацтва;
·    відновлення та розвиток на звичаєвих засадах українського козацтва, як виразу способу життя, діяльності та поведінки українського народу, відродження та розвиток козацької господарської діяльності, створення козацьких  паланок і поселень, як осередків відродження і розвитку традиційних козацьких форм самоврядування;
·     сприяння підготовці молоді до військової служби, військовому вишколу українських козаків, сприяння розбудові Збройних Сил України, Прикордонних військ, Митної служби та підрозділів Цивільної оборони, сприяння комплектуванню окремих військових формувань призовниками з Українського козацтва;
·   забезпечення культурного обміну, тісного співробітництва з козацькими громадами в діаспорі;
·  участь в підготовці та військово-патріотичному вихованні нового покоління в дусі українського козацького лицарства, української національної ідеї, відданості рідному, українському народові та українській Землі-Матері;
·    участь у відбудові українських козацьких церков та монастирів, утримання та збереження козацьких поховань та меморіалів;

·   активне сприяння органам правопорядку в охороні громадського порядку, профілактиці правопорушень, правовій пропаганді, боротьбі із злочинністю, захисті конституційних прав та законних інтересів Українського народу;
·     участь у проведені заходів щодо охорони і захисту довкілля, становленні ефективних енерго- ресурсозберігаючих та екологічно чистих форм землекористування і промислового виробництва;
·     розробка та участь в реалізації та координації з органами влади, управліннями державних установ, проектів і програм, які відповідають інтересам Українського козацтва, його членів і засновників господарств, товариств, підприємств тощо;
·       сприяння розвитку військово-прикладних і технічних видів спорту та туризму;
·    захист законних інтересів Українського козацтва та його членів у державних органах і громадських організаціях;
·      піклування про безпеку Українського козацтва та його членів.

        4. НАЙМЕНУВАННЯ  ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ „СТАВИЩЕНСЬКЕ КОЗАЦТВО” 
4.1. Громадська організація має таку назву:
          повна   назва  –  громадська   організація  „Ставищенське козацтво”,   скорочена назва -  ГО ”Ставищенське козацтво”.
4.2. Юридична адреса ГО  ”Ставищенське козацтво”- 09400 Київська обл. смт.Ставище. вул.Тракторна № 17.
 
5. НАПРЯМКИ ТА ФОРМИ ДІЯЛЬНОСТІ ГО „СТАВИЩЕНСЬКЕ КОЗАЦТВО”.

ГО ” Ставищенське козацтво” в уставному порядку здійснює таку діяльність:
5.1. Приймає участь в організації, координації та підтримці діяльності українських козацьких громад в Україні та діаспорі, участь у загальнодержавних і громадських заходах, що сприяють реалізації української національної ідеї, утвердженню української національної державності, зростанню могутності та міжнародного авторитету України як передумов забезпечення духовного і матеріального добробуту, морального і фізичного здоров`я українського народу.

5.2.Сприяння всім державним органам у забезпеченні національної безпеки України та її державних інтересів, підтримці громадського порядку, боротьбі зі злочинністю та правопорушеннями, здійснення охоронної діяльності.

5.3. Співпраця із місцевими органами Збройних Сил України, Міністерством Внутрішніх справ, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, іншими державними, правоохоронними органами, навчальними закладами, установами та організаціями.

5.4. Проведення за погодженням відповідно до вимог чинного законодавства України заходів культурно-просвітницького характеру, вивчення історії українського війська, утвердження українських військових традицій.

5.5. Організація за погодженням з державними органами традиційних козацьких таборових зборів, змагань, фестивалів тощо.

5.6. Відродження традиційних козацьких ремесел і бойових умінь (козацької боротьби, українських спортивних бойових мистецтв, походів на конях, човнах тощо), проведення спортивних змагань з козацьких вправ у володінні історичною зброєю, освоєння сучасної техніки та транспортних засобів.

5.7. Сприяння в проведенні виховної роботи серед юнацтва і молоді, створення та організація дитячих, юнацьких і молодіжних підрозділів ГО ”Ставищенське козацтво”, які беруться на облік  районовою Канцелярією ГО ”Ставищенське козацтво”.

5.8. Дослідження історії України, відновлення історичної правди, популяризація героїчного минулого Українського козацтва.  Пропаганда культурних здобутків і досягнень української нації та українського козацтва зокрема, проведення культурно-просвітницьких заходів, виставок
майстрів Українського козацтва, концертів.

5.9. Участь в проведенні науково-дослідних робіт власними силами із залученням сторонніх фахівців.

5.10. Участь в організації і проведенні наукових фольклорно-етнографічних, археологічних експедицій, конференцій, семінарів, присвячених вивченню і розвитку духовних традицій Українського козацтва.

5.11. Активне сприяння збереженню пам`яток історії та культури, увічненню козацької слави.

5.12. Здійснення зовнішньоекономічної діяльності, через створення із закордонними партнерами спільних підприємств, фондів тощо, із статусом юридичної особи, які створюються без мети отримання прибутку, участь в реалізації спільних із закордонними партнерами програм, спрямованих на виконання статутних завдань ГО ”Ставищенське козацтво”.

5.13. Підтримка прямих міжнародних зв`язків, укладення угод, договорів, що не суперечать міжнародним договорам України, міжнародному праву та законодавству України.

5.14. Здійснення видавничої діяльності, виробництво кіно, телефільмів, радіопрограм, через створення підприємств із статусом юридичної особи.

5.15. Збір і обробка економічної, наукової, екологічної інформації, її використання з метою здійснення статутної діяльності ГО ”Ставищенське  козацтво” та забезпечення здорового способу життя українського народу.

5.16. Проведення разом з державними установами заходів природоохоронного характеру та ефективних форм захисту довкілля.

5.17. Відновлення в установленому порядку функціонування об`єктів соціально-культурного та іншого призначення, пов`язаних з історією Ставищенського козацького минулого, історичних назв міст, інших населених пунктів, вулиць тощо.

5.18. Відродження та впровадження у побут прогресивних українських козацьких традицій, обрядів і звичаїв, що не суперечать чинному законодавству, а також козацької атрибутики та символіки, народної, в т.ч. і козацької медицини й характерництва.
5.19. ГО ”Ставищенське козацтво” мае право на майно та кошти придбані в результаті господарської та іншої комерційної діяльності, створених ними госпродрахункових установ та організацій, заснованих підприемств.
5.20. Сприяння законодавчому визнанню та піднесенню авторитету і престижу Українського козацтва, розробці й розвитку його правової, економічної, організаційно-управлінської бази та інфраструктури.

6. ЧЛЕНСТВО В ГО „СТАВИЩЕНСЬКЕ КОЗАЦТВО”

ОБОВ`ЯЗКИ ТА ПРАВА ЧЛЕНІВ ГО ”СТАВИЩЕНСЬКЕ КОЗАЦТВО”.

6.1. ГО ”Ставищенське козацтво” об`єднує громадян, нащадків усіх гілок, напрямків і течій Ставищенського козацтва незалежно від місця їхнього проживання, громадян України та українців - громадян інших країн, які сповідують національну ідею та ідеологію козацтва, практично працюючи на її реалізацію, відновлення і розвиток Ставищенського козацтва.

6.2. Членство в ГО"Ставищенське  козацтво”  може бути індивідуальним, колективним і асоційованим.

6.3. Дійсним козаком (членом) ГО ”Ставищенське козацтво” мас право бути:
нащадок козацького роду, а також громадяни України або українці української діаспори з 18-річного віку, які стоять на засадах розбудови та захисту державності України, пройшли випробувальний термін один рік і виявили себе як такі, що мають глибокі українські патріотичні
переконання, стоять на засадах розбудови і захисту самостійної, незалежної, соборної, демократичної держави України, посвячені та прийняли присягу козака ГО ”Ставищенське козацтво”, стоять на обліку і здійснюють суспільно-корисну для України діяльність.
  Після проходження випробувального терміну дійсному козакові видається: Реєстрова грамота, посвідчення та службова книжка козака.

6.4. Рішенням Ради ГО ”Ставищенське козацтво” відомі громадські політичні та військові діячі, діячі культури і науки, державні керівники, видатні спортсмени, які виявили себе активними провідниками української державності та української козацької ідеї, можуть прийматися до ГО”Ставищенське козацтво” без випробувального терміну.

6.5. До лав ГО ”Ставищенське козацтво” приймають згідно письмової заяви за козацьким Звичаєм на Раді  козацького товариства за рекомендаціями двох дійсних членів ГО ”Ставищенське козацтво”.
  Ті, хто були членами дитячих, юнацьких і молодіжних підрозділів при ГО ”Ставищенське козацтво”, приймаються за рекомендацією керівних органів відповідних підрозділів.

6.6. Дитячі, юнацькі та молодіжні козацькі підрозділи діть відповідно до статуту та положень про ці організації, які затверджуються Головним Отаманом ГО „Ставищенське козацтво”.
Члени цих підрозділів за віком поділяються на такі категорії: козачата - до 10 років, джури - 10-14 років, молоді козаки (молодики) - 14-18 років.

6.7. Колективними (асоційованими) членами ГО”Ставищенське козацтво” можуть бути громадські об`єднання, колективи підприємств, навчальних, наукових і культурних закладів, установ і організацій будь-яких форм власності, які фізично та матеріально сприяють виконанню Статутних завдань ГО ”Ставищенське козацтво”. Взаємовідносини ГО ”Ставищенське козацтв” з його колективними членами здійснюється на підставі відповідних угод.
    Колективні (асоційовані) члени приймаються доГО ” Ставищенське козацтво” згідно з письмовою заявою їхніх керівників на підставі рішення зборів трудового колективу Радою ГО”Ставищенське козацтво”.

6.9. Члени ГО ”Ставищенське козацтво” зобов`язані:

·    бути активними провідниками української національної ідеї, виконувати всі вимоги цього Статуту та українських козацьких Звичаїв, якщо останні не суперечать Статутові ГО ”Ставищенське козацтво” і чинному законодавству України;
·  виконувати Універсали, Постанови та рішення  Головного Отамана, керівних органів ГО ”Ставищенське козацтво”, накази своїх отаманів і старшин;
·    сплачувати вступний та щомісячні членські внески, розмір яких встановлюється окремим Положенням;
·     дотримуватись здорового способу життя, піклуватись про Українську державу, родину, сім`ю і дітей, плекати молоде покоління духовно здоровим, морально та фізично загартованим, відданим Україні та українському народові;
·      зберігати і розвивати прогресивні українські козацькі звичаї та традиції, оберігати честь і гідність козацького імені, зміцнювати єдність ГО ”Ставищенське козацтво”, займатися суспільне корисною для України та ГО ”Ставищенське козацтво” народу діяльністю, продукувати матеріальні та духовні цінності, дотримуватися принципів і норм християнської моралі, козацької етики та етикету.

6.10. Члени ГО ”Ставищенське козацтво” мають право:
·       вирішального голосу на козацьких Радах;
·      обирати і бути обраними до керівних органів ГО”Ставищенське козацтво” козацтва всіх рівнів;
·        виносити на розгляд козацьких Рад питання про діяльність ГО ”Ставищенське козацтво”;
·      отримувати козацькі військові звання згідно Положення про проходження козацької служби та займаних в ГО ”Ставищенське козацтво” посад;
·        згідно з чинним законодавством користуватися майном ГО ”Ставищенське козацтво”;
·        отримувати інформацію про діяльність ГО ”Ставищенське козацтво”;
·      отримувати відповідь на свої пропозиції та заяви до товариств ГО”Ставищенське козацтво” всіх рівнів;
·        працювати у структурах ГО ”Ставищенське козацтво”;
·        одержувати духовно-моральну та (в разі потреби) матеріальну  підтримку;

·      навчатися в козацьких навчальних і фізкультурно-спортивних закладах, за рекомендацією керівних органів ГО ”Ставищенське козацтво” – в інших навчальних закладах;
·     носити однострії ГО ”Ставищенське козацтво” з обладунком і шаблею та іншою зброєю згідно з чинним законодавством, правил дозвільної системи України і відповідних положень;
·      колективні (асоційовані) члени приймають участь в діяльності ГО ”Ставищенське козацтво” з правом дорадчого голосу.

6.11. Козаки, які відбувають випробувальний термін, мають право:

·     вносити питання на розгляд козацьких Рад та брати участь в обговоренні питань з правом дорадчого голосу;
·     отримувати відповіді на свої пропозиції та заяви;
·      отримувати духовно-моральну (та в разі потреби) матеріальну підтримку;
·      навчатися в козацьких навчальних та фізкультурно-спортивних закладах;
·      носити традиційний козацький стрій та однострій ГО ”Ставищенське козацтво”
козацтва без обладунку.

6.12. Членство в ГО ”Ставищенське  козацтво” припиняється:

·      за власним бажанням;
·   у разі порушення Статуту ГО ”Ставищенське козацтво”, а також за цілеспрямовану діяльність, спрямовану на розпалювання ворожнечі та розколу єдності ГО”Ставищенське козацтво”;
·      за несумісну із званням козака ГО ”Ставищенське козацтво”  діяльність, що завдала шкоди Українській державі, Українському народові абоГО ” Ставищенське козацтво”;
·       у разі несплати членських внесків протягом шести  місяців.

6.13. Рішення про виключення приймається Головним Отаманом ГО ”Ставищенське козацтво” на підставі рішення Ради ГО ”Ставищенське козацтво” (суду козацької честі, контрольно-ревізійної комісії).
    Рішення про виключення з членства у ГО ”Ставищенське козацтво”  може бути оскаржене козаком у суду козацької честі протягом двох місяців.

6.14. Підставою для негайного виключення козака з ГО ”Ставищенське козацтво” є вирок суду, який набрав законної сили.

7. СТРУКТУРА ТА ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ГО „СТАВИЩЕНСЬКЕ КОЗАЦТВО”

7.1. ГО ”Ставищенське козацтво”, як місцева громадська організація, створюється з урахуванням сучасного адміністративно-територіального поділу України за територіальним, виробничо-територіальним принципом.
7.2. Відповідно до історичних реалій відновлюється традиційний для Українського козацтва сотенний устрій, як військово-патріотична і господарська структура.
    ГО ”Ставищенське козацтво” має право на збереження історичних козацьких назв. Не допускається перетворення їх у незаконні воєнізовані формування.

·     застава (складається із трьох козаків);
·      рій (складається із двох-трьох застав);
·      загін (складається із двох-трьох роїв);
·     сотня (складається із двох-трьох загонів);
·     полк (складається із чотирох-пятьох сотнів) ;
·     курінь(складається із полку та окремих сотень);

7.3. Колегіальні керівні органи ГО ”Ставищенське козацтво” складаються: з  Ради ГО ”Ставищенське козацтво” та загальних Зборів ГО ”Ставищенське козацтво”.

7.4.Загальні Збори ГО ”Ставищенське козацтво” є вищим керівним органом ГО”Ставищенське козацтво” скликаються один раз на рік. Час, місце проведення та порядок денний Загальних зборів визначає Рада  ГО ”Ставищенське козацтво” про що Головний Отаман видає наказ.
    Загальні Збори можуть бути скликані позачергово на вимогу не менше половини загальної чисельності козаків або рішенням Ради  ГО ”Ставищенське козацтво”. Рішення Ради приймаються простою більшістю голосів і є чинними за наявності не менш як двох третин обраних членів Ради ГО”Ставищенське козацтво”.
    Загальні збори вважаються легетивними за наявністю більшої половини ГО ”Ставищенське козацтво” і рішення зборів приймаються прорстою більшістю голосів.

7.5. Загальні Збори ГО”Ставищенське козацтво”:

·   визначають і затверджують принципи, стратегію, завдання і напрямки діяльності  ГО ”Ставищенське козацтво”;
·        затверджують Статут ГО ”Ставищенське козацтво”, вносять до нього зміни й доповнення;
·        затверджують символіку ГО ”Ставищенське козацтво”;
·        обирають Головного Отамана ГО ”Ставищенське козацтво”
·        обирають склад Ради ГО ”Ставищенське козацтво”;
·        заслуховують звіти виборних  козаків;
·        дають наказ Головному Отаману і виборним  козакам на звітний період;
·        приймають рішення про реорганізацію або ліквідацію ГО ”Ставищенське козацтво”.

7.6. Рада  ГО”Ставищенське козацтво”:

-       є колегіальним керівним органом ГО ”Ставищенське козацтво” між Загальними Зборами;
-   в період між  Загальними Зборами вирішує поточні питання управління діяльністю ГО ”Ставищанське  козацтво” ;
-      готує питання для розгляду на загальних зборах ГО ”Ставищенське козацтво”;
-   призупиняє дію угоди, договору та розпорядження Головного Отамана, якщо вони суперечать інтересам організації;  
-     збирається не рідше одного разу на чотири місяці.
- обирає Наказного отамана, суддів козацької честі, скарбника терміном на три роки з підтвердженням повноважень щорічно.
-  призначає писаря, обозного осавула, хорунжого, бунчужного та іншу козацьку старшину та усувають їх від виконання службових обов’язків.
-    присвоює козацькі військові звання особовому складу ГО ”Ставищенське козацтво”;
-    проводить прийом та  виключення членів ГО ”Ставищенське козацтво”;
-   вносить зміни та доповнення в Статут ГО ”Ставищенське козацтво” за рішенням 2/3 голосів від складу ради.
- виносить на розгляд загальгих зборів питання про недовіру Головному Отаману та мае право переобирать Головного Отамана ГО”Ставишенське козацтво” за рішенням 2/3 голосів від складу ради.
- готує та розробляє Положення ГО ”Ставищенське козацтво”.

7.7. Рада ГО ”Ставищенське козацтво” складається з Головного Отамана (Голови Ради), Наказного отамана,  Старшини канцелярії,  отаманів структурних підрозділів. Рішення Ради приймаються простою більшістю голосів за наявності не менше половини членів  старшини.

7.8. Члени Ради не мають права бути в складі Суду козацької честі ГО”Ставищенське козацтво”.

7.9. Головний Отаман є вищою посадовою особою ГО ”Ставищенське козацтво”,  командувачем військ ГО ”Ставищенське  козацтво”. Головний Отаман обирається  Загальними Зборами ГО ”Ставищенське козацтво” з дійсних козаків не молодше 30 років, українців, що проживають на території України не менше 10 років, терміном на три роки. Обраному Головному Отаману на Загальних Зборах вручається булава як ознака  влади ГО ”Ставищенське козацтво”.

7.10. Головний Отаман :

· представляє інтереси ГО ”Ставищенське козацтво” на всіх рівнях владних структур України, в громадських і міжнародних організаціях, партіях та рухах;
·   вносить на розгляд  Ради ГО ”Ставищенське козацтво” кандидатури на посади  суддів, та скарбника ГО ”Ставищенське козацтво” з дійсних козаків;    
·    підписує разом з писарем рішення Ради ГО ”Ставищенське козацтво”;
·    вирішує поточні питання управління ГО ”Ставищенське козацтво” в період між Радами.
·   підписує фінансові документи, ділові листи, укладає будь-які угоди та договори, здійснює інші правочини;
·   розпоряджається майном ГО ”Ставищенське козацтво” в межах своєї компетенції;
·  на виконання статутних завдань і рішень Ради видає Універсали, накази та розпорядження, обов`язкові для виконання всіма членами ГО ”Ставищенське козацтво”;
·  затверджує Положення про козацькі медалі та інші козацькі відзнаки і нагороджує ними, та інші Положення ГО ”Стаищенське козацтво”. Порушує клопотання  про нагородження козаків державними нагородами та відзнаками.
 ·      в межах своєї компетенції здійснює інші дії, спрямовані на досягнення статутних цілей та завдань ГО ”Ставищенське козацтво”.

7.11. Головний Отаман  зобов`язаний:

·         звітувати на  Раді про діяльність ГО ”Ставищенське козацтво” за шість місяців;
 -       організовувати та проводити засідання Ради;
·      організовувати діяльність ГО ”Ставищенське козацтво” згідно з Конституцією та чинним законодавством України, Статутом ГО ”Ставищенське козацтво”, козацьких звичаїв та нести відповідальність за її діяльність.

7.12. Наказний Отаман ГО ”Ставищенське козацтво”  обирається на Раді  з дійсних козаків.

  Обраному наказному отаману вручається пернач, як ознаку влади.
  В разі тимчасової відсутності Головного Отамана виконує його обов`язки.
  Коло обов`язків наказного отамана визначається Положенням про  канцелярію ГО”Ставищенське козацтво”.

7.13.  Канцелярія ГО ”Ставищенське козацтво” (штаб) є вищим організаційно-координаційним та методичним центром ГО ”Ставищенське козацтво” з розташуванням у смт. Ставище.
  Посадові особи канцелярії здійснюють організаційно-виконавчі функції згідно Положення про  канцелярію.

7.14.Суд Козацької честі ГО ”Ставищенське козацтво” є товариським судовим органом ГО ”Ставищенське козацтво” та оберається Радою ГО”Ставищенське козацтво” терміном на три роки.
  Суд Козацької честі діє на підставі Положення про Суд Козацької честі ГО ”Ставищенське козацтво” та являеться контрольно-ревізійним органом ГО ”Ставищенське козацтво” на підставі Положення про контрольно-ревізійну інспекцію ГО ”Ставищенське козацтво”.

7.15. Служба скарбу ГО ”Ставищенське козацтво” є фінансово-економічним органом ГО”Ставищенське козацтво”.
   Скарбник ГО „Ставищенське козацтво” обирається  Радою ГО ”Ставищенське козацтво” за пропозицією Гололвного Отамана  з дійсних козаків терміном на три роки і є радником Отамана з фінансових питань.
  Служба скарбу діє на підставі Положення про Службу скарбу ГО ”Ставищенське козацтво”.
                                               
8. КОШТИ І МАЙНО ГО”СТАВИЩЕНСЬКЕ КОЗАЦТВО”.

 8.1.ГО ”Ставищенське козацтво” здійснює фінансову діяльність у порядку, визначеному законодавством України.

8.2. Кошти ГО ”Ставищенське козацтво” формуються за рахунок:
·        вступних та щомісячних внесків членів ГО ”Ставищенське козацтво”;
·        добровільних пожертв організацій, підприємств, установ та окремих осіб, у тому числі іноземних;
·        коштів, що успадковані ГО ”Ставищенське козацтво”;
·    отриманих з метою виконання конкретних програм по культурі, освіті, спорту, національному відродженню від різних фондів, державних та громадських організацій тощо;
·      надходжень, отриманих у вигляді процентів, дивідендів, страхових виплат і відшкодувань, роялті та інших пасивних доходів;
·   інших надходжень, які не суперечать нормам чинного законодавства України для організацій подібного роду.

8.3. ГО ”Ставищенське козацтво”– організація, що не має на меті отримання прибутку від своєї діяльності. Її кошти використовуються для здійснення власної статутної діяльності, забезпечення організаційно-господарських потреб.

8.4. Майно ГО ”Ставищенське козацтво” складається з будівель, споруд, основних засобів виробництва, підприємств, засобів транспорту і зв`язку, житлового фонду, культурних, історичних цінностей тощо.

8.5. ГО ”Ставищенське козацтво” та створені нею, для виконання статутних завдань, організації ведуть оперативний бухгалтерський, податковий, статистичний облік і звітуються у встановленому законодавством України порядку.

9. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ  ГО ”СТАВИЩЕНСЬКЕ КОЗАЦТВО”.

9.1. Про всі зміни та доповнення, внесені до Статуту, ГО ”Ставищенське козацтво” повідомляє орган державної реєстрації в установленому законодавством порядку.

9.2. ГО ”Ставищенське козацтво”, та його структурні підрозділи керуються у своїй діяльності Конституцією України, чинним законодавством України, цим Статутом, Положеннями та іншими нормативно-розпорядчими актами ГО”Ставищенське козацтво”.

 9.3. Припинення діяльності ГО ”Ставищенське козацтво” відбувається в наслідок його реорганізації або ліквідації.

9.4. Реорганізація ГО ”Ставищенське козацтво” відбувається за рішенням  Загальних Зборів ГО ”Ставищенське козацтво”, якщо за це проголосувало не менш двох третин делегатів.

9.5. Ліквідація ГО ”Ставищенське козацтво” відбувається за рішенням Загальних Зборів, якщо за це проголосувало не менш двох третин делегатів або за рішенням суду.

9.6. Ліквідація ГО ”Ставищенське козацтво” проводиться відповідно до чинного законодавства країни.

9.7. Кошти та майно ГО „Ставищенське козацтво”, які залишились після її ліквідації, передаються іншій громадській неприбутковій організації подібного виду для виконання завдань, передбачених п. 1.13. цього Статуту, або ж зараховуються до доходу державного бюджету.

 
    
Категорія: Ставищенське козацтво | Додав: Leonid (06.02.2009)
Переглядів: 2482 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі та скачувати файли можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук
Рекомендуємо
Україна інкогніта_ Архівний відділ РДА ФК "Хілд-Любомир" Телерадіокомпанія "Грант" Ставищенські стайні Ставищенський музей Ставищенська бібліотека
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0